Skip links

Islandia

WYPRAWA NA AKTYWNY WULKAN 🌋🌋🌋🌋🌋

To zawsze było moje marzenie – zobaczyć na własne oczy aktywny wulkan strzelający lawą w powietrze.

Erupcję wulkanu zapowiadało wiele znaków. Trzęsienia ziemi w okolicach Reykjavikach  w ostatnich miesiącach były tak częste i silne, że powszechnym było opuszczanie przez islandczyków swoich domów, by odpocząć od tego zamieszania. To, że erupcja nastąpi, było pewne. Pytaniem było tylko to, gdzie to nastąpi i jaki będzie charakter erupcji. 19 marca wszystko stało się jasne – erupcja Geldingadalir okazała się być spokojna, widowiskowa i znajduje się w dość dostępnym miejscu. Z miejsca wulkan stał się największą atrakcją Islandii. Co dzień odwiedzają go tysiące islandczyków, zachwyconych nowym zjawiskiem.

Czas też na nas! Lecimy na 5 dniowy wyjazd. Na Islandii będą już panować białe noce, jasno będzie całą dobę. Ruszymy oczywiście na wulkan, podziwiać to wyjątkowe zjawisko. Ale to dopiero początek atrakcji – ruszymy również w interior, doświadczyć surowego piękna Islandii. Wspaniałe oderwanie od rzeczywistości w tych pandemicznych czasach!

Sprawdź szczegóły

TERMIN WYJAZDU

( 5 pełnych dni, wylot i powrót z/do GDAŃSKA albo WARSZAWY):

12 czerwca (sobota) – 17 czerwca (czwartek) – BRAK MIEJSC

wylot z Gdańska o godzinie 17:55, z Warszawy o 21:05

Plan wyprawy (5 dni)

iceland volcano

Dzień 1

Popołudniu wylot z Gdańska albo wieczorem z Warszawy. Wynajęcie samochodów , zakupy, nocleg w okolicy lotniska. Rano ruszymy na obecnie największą atrakcję Islandii – aktywny wulkan szczelinowy Geldingadalir. Zobaczyć na własne oczy strzelające w powietrze słupy lawy – to jest widok który zapamiętamy do końca życia i powód, by wybrać się na Islandię właśnie jeszcze w tym roku!

Dzień 2 – Landmannalaugar (interior)

Drogą wyłącznie dla samochodów 4×4 ruszymy do Landmannalaugar. Kilkugodzinny trekking do tęczowych gór

Dzień 3: wyspa Vestmannyear

Ruszymy w stronę wulkanicznych wysp Vestmannyear. „Zapolujemy” (aparatem oczywiście) na maskonury. Powrót promem na Islandię i ruszymy w stronę Þórsmörk

Dzień 4 – Las Thora

Trekking w „Lesie Thora” w okolicach wulkanu Eyjafjallajokull.

Dzień 5 – powrót do wulkanu

Powrót w okolice Reykjaviku, by znowu udać się do wulkanu. Jeden raz to zdecydowanie za mało, taka okazja może się już nigdy nie zdarzyć!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

UWAGA! WYJAZD TYLKO DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ STWIERDZONE PRZECIWCIAŁA (OZDROWIEŃCÓW) ALBO OSÓB ZASZCZEPIONYCH DWOMA DAWKAMI SZCZEPIONKI NA COVID. Warunkiem wyjazdu jest:

  • wykonanie testu IGg na późne przeciwciała (koszt około 120 zł) z wynikiem w języku angielskim albo tłumaczenie na angielski przez tłumacza przysięgłego
  • przedstawienie certyfikatu szczepienia dwoma dawkami

CENA 1900 zł obejmuje:

– przeloty z Gdańska liniami Wizzair z małym bagażem podręcznym- wynajem auta z napędem na 4×4 – 4 osoby w aucie

– NOCLEGI w pięknej willi z jacuzzi pod gołym niebem. Istnieje również możliwość noclegu w namiocie ze zniżką 500 zł

– koszulkę wyjazdową

– koszt obowiązkowego testu na koronawirusa na lotnisku w Reykjaviku

Cena nie obejmuje:

– benzyny – ok. 150 zł

– ubezpieczenia auta – 50 zł

– dodatkowego bagażu – ok. 5 zł/kg

– promu na Vestmannyear – 100 zł

– campingów – będziemy w miarę możliwości rozbijać się na dziko, ale pewnie kilka razy będziemy nocować na campingach w zależności od pogody, konieczności wzięcia prysznica i problemów ze znalezieniem normalnej miejscówki. Cena campingu to około 30-50 zł / osobę/noc

Warunki wyjazdu:

– warunkiem udziału jest wpłata zaliczki 500 zł w terminie do 15 maja 2021 r. oraz pozostałej części (900 zł + 100 zł dopłata za wylot z Warszawy) najpóźniej tydzień przed wyjazdem tj. do 5 czerwca 2021 r. Dopłata za wylot z Warszawy wiąże się z wyższymi cenami biletów lotniczych z tego lotniska w porównaniu z Gdańskiem. Wpłata zaliczki stanowi akceptację poniższych warunków.

– cena wyjazdu obejmuje loty z bagażem podręcznym, wynajem samochodów z napędem 4×4 (4 osoby w aucie), ubezpieczenie turystyczne (Koszty leczenia 200 000 zł Ratownictwo 200 000 zł, NNW: 20 000 zł)

– cena wyjazdu nie obejmuje: kosztów bagażu rejestrowanego (ok. 6 zł/kg w jedną stronę), ubezpieczenia auta (60 zł/os.), benzyny (ok. 150 zł), promu na Vestmannyear (120 zł), opłat parkingowych, opłat za campingi (30-50 zł/os. za pobyt), wejść na baseny geotermalne, rejsu na wieloryby. Wejścia na wszystkie naturalne atrakcje na Islandii są darmowe.

– Organizator odpowiada za przygotowanie wyjazdu – udzielenie wszystkich niezbędnych informacji dla Uczestników umożliwiających przygotowanie się do wyjazdu, wyjaśnianie pytań i wątpliwości, odprawę online i zamówienie bagażu, wygenerowanie kart pokładowych, załatwienie formalności związanych z wynajmem aut oraz ich ubezpieczeniem, opiekę podczas wyjazdu – prowadzenie grupy, dołożenie staranności, aby wycieczka odbyła się zgodnie z programem, oprowadzanie po atrakcjach, rezerwacje biletów wstępu, reakcję i pomoc w sytuacjach nadzwyczajnych. Organizator nie odpowiada za odwołanie i opóźnienie lotów, wypadki komunikacyjne, zdarzenia losowe występujące podczas wyjazdu, w tym ze względu na warunki atmosferyczne i klęski naturalne

– Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu – w szczególności w związku z występowaniem pandemii Covid-19, rezygnacji części uczestników, odwołania lotów lub innych okoliczności uniemożliwiających organizację wyjazdu – w takim przypadku Uczestnikom zwracana jest całość wpłaconych środków

– Uczestnicy mają możliwość rezygnacji bez podania powodów ze zwrotem całej wpłaconej kwoty do 25 maja 2021 r. Rezygnacja po tym terminie wiąże się z przepadkiem zaliczki, z wyjątkiem:

a) śmierci bliskiej osoby w ciągu 30 dni poprzedzających wyjazd

b) zmiany godzin/dat lotów

– Organizator będzie na bieżąco informował o zasadach wjazdu na Islandię w dobie pandemii koronawirusa. Obecnie przy wjeździe na Islandię  istnieje konieczność przedstawienia certyfikatu szczepienia albo wyniku testu na przeciwciała IgG i IgM wirusa SARS-CoV-2. Dokument musi być wystawiony w języku angielskim albo przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego oraz spełniać warunki wskazane na stronie www.covid.is. Warunki wjazdu mogą się zmienić do czasu wyjazdu.

– do wjazdu na Islandię wymagany jest ważny dowód osobisty albo paszport

Chcesz pojechać z nami?
Zapisz się przez formularz online!

Zapisy online

O nas

Kilka słów o mnie

Onewaytravel powstało zupełnie przypadkiem 10 lat temu – od wakacyjnych planów, których nie chciałem realizować samotnie. Szukałem wtedy osób, które chciałyby dołączyć do moich wakacji życia. Od tego czasu takich “wakacji życia” przeżyliśmy niezliczoną ilość.

Prezentujemy zupełnie wyjątkowe podejście do podróży. Staramy się tak dopasować organizację wyjazdu i program wycieczki, by odpowiadał indywidualnym potrzebom uczestników. Bo sztuką organizacji wyjazdów turystycznych jest reagowanie na niespodziewane sytuacje, które zawsze się zdarzają. Wyjeżdżamy w małych kameralnych grupach. Zalety wyjazdów grupowych są niezliczone – poznacie nowych przyjaciół, z podobnym podejściem do życia jak Wy.  U nas zawsze panuje świetna atmosfera, bo Onewaytravel przyciąga wspaniałych ludzi. Nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest 🙂

Dzięki organizacji większej ilości wyjazdów jesteśmy w stanie wynegocjować świetne oferty na bilety lotnicze, wynajem aut albo noclegów. To umożliwia nam organizację wyjazdów w naprawdę niskich cenach, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Od początku wychodzę z założenia, że wyjazd nie może być droższy, niż koszt, jaki poniósłby uczestnik organizując go samodzielnie na własną rękę.

Nie reklamujemy się, nie jesteśmy mistrzami social media i koloryzowanych zdjęć. Działamy dzięki poleceniom i rekomendacjom. Nasi uczestnicy z nami wyjeżdżają, bo usłyszeli wcześniej od znajomych, że z Onewaytravel było fajnie.

Czasem w podróży przydarzają się różne niespodzianki, może nie zawsze jest wygodnie, ciepło i ekskluzywnie – ale czy nie właśnie nie takie są wycieczki, które przyjemnie wspominamy całe życie?

 

Gdzie z nami pojedziesz?