Skip links

Dubaj i Oman

złoty DUBAJ, tajemniczy OMAN

Pojedziemy szukać skarbów i na pewno je znajdziemy – Dubaj, oszałamiający bogactwem, przepychem, świecący złotem. Obok niego leży Oman – Państwo, o dziwo, jeszcze nieodkryte przez masową turystykę. A ma bardzo dużo do zaoferowania – piękne widoki, w tym głębokie na ponad kilometr ściany Wielkiego Kanionu Arabskiego, niezliczone wadi – czyli małe naturalne jeziorka, w których kąpiel pozwoli ochłodzić się podczas upałów, stare zabytki i ogromne obszary pustyni. Trafiłem tam zupełnie przypadkiem w zeszłym roku i już nie mogę się doczekać na powrót ?

Jeśli listopad wydaje Wam się zimny, szary i depresyjny, nie ma lepszego miejsca,  by podładować baterie. Temperatura tym rejonie świata jesienią wynosi ponad 30 stopni, słońce świeci pełną parą. Dubaj oszałamia wysokimi budynkami, przepychem, złotem, egzotyką i odmienną kulturą. Natomiast Oman to kraj jeszcze nie naruszony masową turystyką. Zobaczymy z góry oszałamiający Wielki Kanion Arabski. Będziemy dużo się pluskać – Oman słynie z Wadi – wąskich dolin, w których woda z górskich potoków tworzy jeziorka o szmaragdowej barwie. Odwiedzimy plażę, na której ogromne żółwie morskie składają jaja. Jedną noc spędzimy w prawdziwych beduińskich namiotach, na własne oczy zobaczycie jak wygląda nocne niebo na pustyni z miliardem gwiazd nad głową. A w międzyczasie będziemy zajadać się daktylami i świeżymi owocami ?

Sprawdź szczegóły

Plan wyprawy (12 dni)

Cena wycieczki: 3260 zł – obejmuje: przeloty, hotele, wynajem auta. Nie obejmuje: kosztów wizy do Omanu (50 zł), opłaty wyjazdowej z Dubaju (35 zł), ubezpieczenia aut na wjazd do Omanu (ok. 100 zł), benzyny (ok. 250 zł), wyprawy jeepami na pustynię (ok. 70 zł), rejsu jachtem (ok. 100 zł)

HOTELE: co najmniej 3* hotele blisko stacji metra. W Dubaju z odkrytym basenem, czyli możliwość schłodzenia się i odpoczęcia po zwiedzaniu ?

Termin: 4-15 listopada 2019 r. (4 dni w Dubaju, tydzień w Omanie)

Dzień 1

 • Wylot o 11:10 z Katowic bezpośrednio do Dubaju liniami Wizzair, zakwaterowanie w hotelu w Dubaju

Dzień 2

 • zwiedzanie centrum Dubaju, w tym Burj Dubai – najwyższy budynek świata
 • popołudniu wyjazd jeepami na pustynię

Dzień 3

 • Wyjazd do Abu Dhabi, zwiedzanie meczetu Szejka Zayeda
 • Wieczorem zwiedzanie w dzielnicy Bastakyja – najstarszej dzielnicy miasta. Rejs wodnymi taksówkami „Abras” poprzez Dubaj Creek. Podziwianie oszałamiającej panoramy miasta w trakcie przejazdu do dzielnicy Deira. Spacer po słynnym bazarze z przyprawami oraz z biżuterią i suwenirami (Spice Souk, Gold Souk).

Dzień 4

 • zwiedzanie wyspy w kształcie palmy, plażowanie z widokiem na 7-gwiazdkowy hotel Burj Al-Arab, wieczorem spacer po Marinie – miejsce, które szczególnie warto odwiedzić po zmroku

Dzień 5

 • Rano wynajęcie aut SUV, wyjazd do Omanu, droga zajmie praktycznie cały dzień (po drodze kąpiel w morzu). Pod wieczór dotrzemy do Bahli w górzystym rejonie Omanu

Dzień 6

 • Jebel Shams – jeden z największych kanionów na świecie, ściany  miejscami opadają pionowo 1000 m w dół. Wjedziemy jeepami na wysokość 3 tys. m, skąd rozpościera się oszałamiające widoki. Około 2 godzinny spacer via ferrata.

Dzień 7

 • Z dołu kanion – Wadi Nakhr – wygląda również oszałamiająco. Przejdziemy kilkukilometrowy trekking dnem doliny.

Dzień 8

 • Wycieczka na kąpiele w Wadi Dam – dziesiątki zagłębień skalnych, zasilanych wodą z płynącego doliną strumyka. Idealne miejsce, by orzeźwić się i pluskając się w wodzie, podziwiać widoki dookoła.

Dzień 9

 • Wadi Bani Khalid – kolejne niesamowite miejsce do zaczerpnięcia kąpieli.
 • wieczorem nocleg na środku pustyni

Dzień 10

 • wizyta na plaży Ras- Al-Dżins – gdzie można podejrzeć wielkie żółwie morskie, następnie Wadi Shab – kąpiele w turkusowej wodzie na dnie kanionu
 • Bimmah Sink Hole

Dzień 11

 • Zwiedzanie  Muskat – stolicy Omanu

Dzień 12

 • powrót do Dubaju, wieczorem powrót do Polski

Galeria

Chcesz pojechać z nami?
Zapisz się przez formularz online!

Zapisy online

O nas

Kilka słów o mnie

Kuba Hubert – zwany również „królem tanich podróży”, na co dzień urzędnik, przykładny mąż i ojciec. Podróżnik od momentu, gdy tylko nauczył się chodził – kiedy to wywinął rodzicom numer i jako trochę ponad roczny chłopiec wybrał się na spacer po Starym Gdańsku. Pasją zaraża innych – pokazując, że aby wybrać się na najciekawsze zakątki świata, nie trzeba zasobnego portfela.

A jeśli podróżować – to czemu nie w większej paczce, poznając również ciekawych ludzi? Tak parę lat temu zrodziło się OneWayTravel – od wakacyjnych planów, których nie chciałem realizować samotnie. Od tego czasu odwiedziliśmy dziesiątki miejsc – Norwegia, Islandia, Toskania, Sardynia, Sycylia, Londyn, Majorka, Gruzja, Indie, Dubaj… Może nie zawsze wszystko idzie z planem, może nie zawsze jest wygodnie, ciepło i ekskluzywnie – ale czy nie właśnie nie takie są wycieczki, które pamiętamy całe życie?

Gdzie z nami pojedziesz?